Seznamte se s Reformerem :-)

Tento stroj je jedním z nejpopulárnějším Pilatesovým strojem. Ve vodorovném rámu je umístěna pohyblivá plošina,  na které se cvičí vleže, vkleče nebo vestoje. Plošina je na jednom konci připevněna pomocí pěti pružin. Intenzita zatížení se nastavuje pomocí těchto pružin, které mají různou tuhost. Jedná se tedy o plynulou zátěž, která je velmi šetrná k lidským kloubům a šlachám. Plošinou lze pohybovat taháním za lana nebo tlakem na opěrku pro nohy.

Pružiny mají funkci závaží a při cvičení poskytují svalům odpor. Větší odpor v nejsilnějším bodě svalové kontrakce a naopak menší odpor na začátku a konci, což snižuje namáhání šlach a vazů v těle.  Nastavitelné popruhy umožňují najít správné pozice pro nohy a paže.  Opěrka pro nohy lze nastavit do několika poloh a je posunlivá.

Přečtěte si článek, kde si můžete Reformer prohlédnout. https://fyzioterapie-pilates.cz/wp-content/uploads/2019/05/smolikova_a_AAB_4_2015.pdf

Na stroji Reformer je možné provádět širokou škálu cvičení v různých polohách: vestoje, vsedě, vkleče nebo vleže.

 

Joseph Pilates na tomto stroji cvičil řadu cviků, díky nimž formoval celé klientovo tělo. Cviky jsou koncipovány pro celkové posílení všech svalových skupin těla a získání flexibility. Jen precizně provedený cvik přináší kýžený výsledek.

Nezapomeňte, že cvičíte pro krásu i pro zdraví.

Jsem fyzioterapeutka a zároveň instruktorka Pilates. Pilates je ideální metoda, která navazuje na fyzioterapii. Upevňuje správné pohybové stereotypy, pomáhá sladit dech s pohybem a vrací tělu jeho přirozenou rovnováhu. Můj příběh si přečtěte zde >>