Pilates

Metoda Pilates,  je cvičební systém, který vyvinul Joseph Hubertus Pilates. Cvičení Pilates je zaměřené na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna.

 

Veškerý pohyb zde vychází ze stabilního středu - tzv. Powerhouse (centrum síly) do všech periferních částí těla.

Cvičením se tělo se postupně zpevňuje a získává novou stabilitu, záda se narovnávají a nový způsob dýchání zabezpečuje více kyslíku v plicích. Aktivizují se hluboké břišní svaly, které se nedají cvičit běžnými technikami, a buduje se pevné ploché břicho. Mění se rozložení podkožního tuku, klesá nadváha.

 

Změna je na první pohled patrná z držení těla, chůze a estetiky pohybu.

 

Důraz je kladen na postupný rozvoj uvědomování si tělesného pohybu a pro metodu je charakteristická přesnost provedení jednotlivých pohybů každého cviku. Proto mohou mít mnohdy i nepatrné pohyby výrazně prospěšný účinek. Po bližším seznámení s metodou se ukáže, že tento systém je tak účinný právě díky koncentraci na každý pohyb.

 

Pilates je velmi univerzální cvičební metoda, vhodná jak pro širokou vrstvu veřejnosti, tak i pro sportovce a tanečníky.

 

Matwork, jak již z názvu vyplývá (mat = angl. podložka), cvičení se provádí  na podložce, tzn. vleže na zádech, na břiše, na boku a v kleku a ve vzporech.  Cvičí se celé sestavy cviků, přičemž cviky mají přesně daný sled i počet opakování.

 

Při cvičení lze také využít řadu pomůcek. Ve studiu využíváme pomůcky jako je Foam Roller-pěnový válec, Magic circle, BOSU, Arc Barrel, fitballyoverbally.

 

Studio je také vybaveno Pilates stoji jako je Reformer, Exo ChairWall Unit.

 

Zde si můžete přečíst článek o nás 🙂