Arc Barrel

Další pomůckou, kterou máme ve studiu, je arc barrel.  Je lehký, neváží více než dvě kila a zároveň pevný. Unese až dvě stě kilo. Nemusíte se proto obávat, že byste ho svou vahou poškodili. Drží svůj tvar, i když si na něj stoupnete.  Cvičení na něm vás bude bavit, nabízí totiž pestrou škálu cviků, které by byly jen na podložce těžko proveditelné.

Arc Barrel se skládá ze dvou částí, které od sebe snadno oddělíte – menší, odnímatelná část se nazývá „step“ a vyšší oblouk s asymetrickým zakřivením „arc“. Po stranách barelu jsou navíc i žebra, která vám při cvičení poslouží jako úchyty.

Na arc barrelu můžete vyzkoušet asi padesát základních cviků, případně je rozšířit o nespočet jejich kombinací a variant. Při cvičení můžete stát, sedět, ležet nebo klečet – a to jak na vrcholu pomůcky, tak i na jejím nižším stepu nebo v prohlubni mezi nimi.  Asymetrický tvar arku zajišťuje optimální strečink a možnost volby obtížnosti cviků.

Cvičení tak lze přizpůsobit široké škále klientů.

Jednotlivé cviky na arc barrelu vycházejí z klasické pilates sestavy na podložce. Tvar pomůcky vám nabízí větší variabilitu cviků.  Můžete na ní provádět cviky jednoduché i náročnější, záleží na tom, jak si na ni sednete nebo lehnete.

Když obrátíte arc barrel vrcholem dolů, získáte balanční pomůcku, která má využití jako BOSU.

Cvičení na arc barrelu vás bude bavit, protože je různorodé, zábavné, ale přitom efektivní.

 

Jsem fyzioterapeutka a zároveň instruktorka Pilates. Pilates je ideální metoda, která navazuje na fyzioterapii. Upevňuje správné pohybové stereotypy, pomáhá sladit dech s pohybem a vrací tělu jeho přirozenou rovnováhu. Můj příběh si přečtěte zde >>