Alena Jeřábková

Jsem fyzioterapeutka a zároveň instruktorka Pilates. Pilates je ideální metoda, která navazuje na fyzioterapii. Upevňuje správné pohybové stereotypy, pomáhá sladit dech s pohybem a vrací tělu jeho přirozenou rovnováhu.

Můj příběh

Ráda bych touto cestou poděkovala studiu Pilates Balance za péči, které se mi dostává, jmenovitě Mgr. Aleně Jeřábkové za fyzioterapii pro mne a mou maminku, a Kamile Hohl Blaštíkové za individuální hodiny pilates. Jsem klientkou studia už cca 7 let a neumím si představit svůj další život bez něj. Pro moje zdraví jsou návštěvy studia nepostradatelné. Alenka mi nikdy neodmítne pomoc, kdykoliv mě něco bolí, vždy mi vyjde vstříc i s termíny. Je nejen velmi erudovaná (Kolářova škola, Vojtova metoda...) a šikovná, ale na rozdíl od jiných fyzioterapeutů velmi empatická a citlivá (ač má člověk pocit, že si s ní na hodině jen popovídá, ona přesně ví “kam sáhnout” a vždy to má kýžený efekt). Moje 81 létá maminka na ní nedá dopustit, ač už sama téměř nechodí, k Alence se přinutí vyjít celé patro schodů. K jinému fyzioterapeutovi bych ji ani nedostala. Ke Kamile chodím na individuální hodiny pilates. Za ty roky se z nás staly kamarádky. Cvičení pilates mě “drží pohromadě” a každá Kamilina byť krátkodobá dovolená je pro mne noční můrou:-) Kamila má úžasnou schopnost empatie, vcítí se do aktuálních potřeb klienta a hodinu individuálně přizpůsobí. Myslím, že by byla skvělá i jako fyzioterapeut nebo třeba psycholog - hodiny jsou stejně tak trochu psychoterapie - přicházím unavená, otrávená a s problémy a odcházím jako znovuzrozená a s úsměvem. A není to jen “správným dýcháním”. Přeju studiu Pilates Balance hodně spokojených klientů (jiné si ani neumím představit) a hlavně, aby mi holky dlouho vydržely:-)
MUDr. Jana ValentováLékař - internista

Na jaře roku 2010 jsem vybudovala svoji vlastní ordinaci a malou tělocvičnu, kde se věnuji fyzioterapii u dětských i dospělých pacientů a také cvičení Pilates. Spojuji své znalosti z medicíny, anatomie, fyziologie, vývojové kineziologie a z metody Pilates, která se neustále vyvíjí.

Učím, jak zapojit ty správné svaly, aby nedocházelo k jejich přetěžování a tím i rětězení poruch, které mohou vyústit v bolest nebo až k úrazu.

Jsem štastná, že můžu pracovat se svými kolegyněmi, které jsou nejen výborné lektorky, ale také "lidé do nepohody".

Proč jsem začala studovat fyzioterapii?

Pohybu jsem se věnovala od malička. Jako malá holčička jsem začala chodit do Základní umělecké školy v Sušici a to do tanečního oboru k paní učitelce Svatavě Čížkové, na doporučení dětské lékařky, protože jsem měla lehkou skoliózu, jedno rameno výš a vtočenou kyčel dovnitř. V průběhu roku se moje držení těla natolik zlepšilo, že jsem už nemusela chodit na pravidelné kontroly k ortopédovi. V hodinách jsme měli taneční průpravu, učili jsme se lidové tance, improvizace a především procítit pohyb, sladit naše pohyby s hudbou a mít radost z pohybu.

„Tanec je pohyb a pohyb je život.“   Ludmilla Chiriaeff, kanadská baletka a choreografka

Mým velkým vzorem byla a je moje babička, která přes Červený kríž absolvovala různé kurzy první pomoci, až se stala zdravotní sestrou a pracovala u praktického lékaře.

Studium fyzioterapie bylo a je pro mě propojení pohybu se znalostmi, jak funguje lidské tělo a jak mu nejlépe porozumět a tím se vyléčit.

Vystudovala jsem obor fyzioterapie na 2. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy pod vedením Prof. PaedDr. Pavla Koláře, PhD. a magisterské studium jsem dokončila na Masarykově univerzitě.

Moje pracovní začátky

Po studiích jsem, na celý úvazek,  pracovala v soukromé klinice v Brně a poté v renomované rehabilitační klinice v Praze. K tomu jsem ještě vedla hodiny cvičení Pilates. Měla jsem tenkrát dvě práce. Pracovala jsem 12-13hodin denně, včetně víkendů. Chtěla jsem finančně zajistit rodinu a uplatnit své získané znalosti. Byla jsem ale unavená, vyčerpaná a vystresovaná a snila o své malé ordinaci a studiu.

Kdy jsem objevila Pilates?

V roce 2006 jsem žila tři měsíce v americkém Chicagu. Chtěla jsem si jít někam zacvičit. Ráda jsem v té době chodila na aerobic nebo na Step aerobic a když jsem se podívala na nabídku cvičení v tamních studiích, byla možnost jít buďjógu nebo na Pilates. Přes léto se v Millennium parku pořádaly, každou neděli ráno zdarma, lekce jógy a Pilates a tak jsem si řekla, že to vyzkouším a byla jsem nadšená. Začala jsem chodit pravidelně, půjčovala jsem si knížky a začala jsem se Pilates věnovat víc a víc. Po návratu do Čech jsem absolvovala různá školení a začala se věnovat Pilates profesionálně jako lektor.

V roce 2009 jsem měla možnost zase žít v Chicagu, tentokrát jsem věděla, že tam budu jeden rok. Mé první kroky vedly do studia k Jennifer Golden Zumann. Absolvovala jsem u ní nejdříve kurz cvičení Pilates na podložce a potom další kurzy. Naučila jsem se vést individuální a skupinové hodiny, pracovat s pomůckami jako je Magic Circle, Foam Roller, Arc Barrel i na Pilates strojích jako je Reformer, Exo Chair a Wall Unit. Jennifer mi byla velkou inspirací,  stejně tak i její studio. Viděla jsem, že i za skomných podmínek se dá studio provozovat. Byla jsem velmi motivovaná zkusit se postavit na vlastni nohy. A podařilo se to. Po návratu do Čech jsem se postupně začala osamostatňovat a plnit si svůj sen.

A dnes ...

Dnes provozuji svoje studio fyzioterapie a Pilates. Se svými kolegyněmi pořádáme různé víkendové akce, semináře, víkendy se cvičením. Začala jsem psát články a eBooky, kde sdílím své zkušenosti a vědomosti, které předávám dál. 

V roce 2011 se mi narodila první dcera Anežka a v roce 2015 Julinka. Jsem moc ráda, že se mi podařilo skloubit  mateřství, péči o dcery s mojí prácí, která je zároveň mým velkým koníčkem.

Cvičení a neustálé vzdělávání v oboru je nedílnou součástí mého života.

Ve studiu vede individuální a skupinové lekce moje kolegyně a vynikající lektorka  Kamila Hohl Blaštíková a víkendové akce se cvičením je mi ctí pořádat s Ivanou Uzelacovou.

Kamila Hohl Blaštíková

Kamila je instruktorkou Pilates. S metodou se seznámila v roce 2010 nejprve sama jako klient. Cvičení Pilates ji nadchlo natolik, že  se rozhodla naprosto změnit svůj profesní život, proniknout do hloubky této metody a věnovat se naplno cvičení. Pilates vnímá jako samozřejmou součást sebe a svého života a dělá ji radost ho předávat dál svým klientům. V rámci svého vzdělání  absolvovala kurzy akreditované MŠMT pořádané myPilates Academy ve spolupráci s americkou Balanced Body University. Vzdělání i praxi  získala pod vedením špičkových lektorů a úspěšně ho završila závěrečnou zkouškou s mezinárodním certifikátem BBU a to jako instruktor Pilates Matwork tak i instruktor na stroji Reformer. Kromě toho  absolvovala odborné semináře a workshopy navazující na základní certifikované kurzy. Vzdělání v tomto neustále se rozvíjejícím oboru si stále rozšiřuje, pro Pilates studio samostatně pořádá tematické workshopy a to jak pro klienty tak i pro profesionální instruktory.
Svým klientům nabízí klasické Pilates hodiny na podložce bez pomůcek i s pomůckami. Rovněž nabízí lekce Pilates na stroji Reformer a Chair. Pořádá tematicky zaměřené hodiny či Pilates maratony. Má instruktorské zkušenosti se cvičebními Pilates víkendy.
Se svými klienty je zvyklá pracovat precizně a zodpovědně a stejným způsobem je připravena pracovat i s Vámi!

http://pilatesforever.cz/

Mgr. Anna Potměšilová

Srdečně Vás zdravím. Jmenuji se Anna Potměšilová, vystudovala jsem magisterský obor fyzioterapie a ani po těch letech mne nepřestává bavit a naplňovat, je to velké dobrodružství ;-)Je krásné, že každý terapeut máme svůj rukopis. Ke stejnému cíli (úlevě či odstranění bolesti, pohybové reedukaci a zlepšení kvality života klienta...) vedou různé cesty. 
Velmi mne oslovila následující citace z knihy Síla měsíce od J.Paunggerové a myslím, že vystihuje i můj celostní přístup.
"Pohyb umožňuje rozproudit energii. Plynoucí energie narušuje blokády v těle, hlavě a srdci. Uvolněné blokády rozpoutávají radost a sílu. Uvolněná radost pomáhá k tomu, abychom byli a zůstali zdraví - všude v těle, na celém duchu i duši. Ustrnutí je principem umírání, POHYB JE PRINCIP ŽIVOTA. "
Těším se na spolupráci s vámi během středečních dopolední zde ve studiu.  

Kontakt: +420777161432

Ivana Uzelacová
S Pilates a Balantes metodou se setkala již v roce 2000, přes svoji přítelkyni PaedDr. Jitku Poláškovou a absolvovala u ní několik kurzů na velkých míčích a overballech. Pak vedla hodiny Balantes na velkých míčích ve studiu Ymca v Praze v ulici Na Poříčí.

V roce 2009 absolvovala Balantes kurz u PhDr. Ingrid Palaščákové Špringrové, PhD. a v roce 2010 roční kurz Pilates v MyPilates u Gábiny Davídkové, Dis.

Od roku 2010 vede pravidelné hodiny Pilates a balanční cvičení na velkých míčích ve Velké Chuchli.