Cvičení s foam rollerem

FOAM ROLLER  neboli pěnový válec je skvělý nástroj, který pomáhá aktivovat hluboké svaly, zlepšovat rovnováhu a celkové držení těla.
I když Roller nepochází z původní dílny pomůcek, které vytvořil a používal J.H. Pilates pro své klienty, je nepostradatelný při cvičení Pilates.
Postupem času  se stal součástí lekcí Pilates instruktorů,  fyzioterapeutů a díky svým vlastnostem je i velmi oblíbený mezi cvičenci.
Roller  Vám pomůže rozšířit repertoár klasických cviků na podložce.  Je vyroben z kvalitních pěnových materiálů, je pohodlný s dobrou přilnavostí, která zabraňuje klouzání a zlepšuje přesnost pohybu. Válců existuje celá řada, vzájemně se liší podle velikosti a pevnosti.

Přínosy Rolleru:

  • Dynamická stabilizace.      Protože je Roller  válec, tudíž nestabilní plocha, ihned Vám poskytne    zpětnou vazbu zda se nacházíte ve stabilní poloze či ne.  To Vám     pomůže trénovat jak hluboké svaly tak i nervový systém aby  efektivně    pracoval v dynamických činnostech v běžném životě (jízda na kole, při     tanci, na lyžích, na kolečkových bruslích  i např. v prostředcích MHD atd.)

 

  • Rovnováha.     Pravidelný trénink pomáhá zlepšovat rovnováhu, která je tak důležitá nejen pro cvičení, ale     zejména pro nalezení harmonie těla a mysli v našem životě.
  •   Myofasciální uvolnění a self-masáž.     Myofasciální uvolnění a je forma vlastní masáže těla, která napomáhá uvolnění v oblastech       chronické tenze  nebo pro uvolnění unavených svalů po sportovním výkonu, tak abyste se mohli      opět pohybovat s lehkostí a efektivně.
  •   Rozmanitost a zábava.    Roller poskytuje mnoho příležitostí pro nové zážitky při cvičení. Přinese do Vašich lekcí zábavu      a rozšíří variabilitu cviků.

Cvičení s foam rollerem si můžete u nás ve studiu vyzkoušet a nebo přijít  na workshop, kde se  naučíte  s touto pomůckou pracovat a cvičit si tak i doma.

Jsem fyzioterapeutka a zároveň instruktorka Pilates. Pilates je ideální metoda, která navazuje na fyzioterapii. Upevňuje správné pohybové stereotypy, pomáhá sladit dech s pohybem a vrací tělu jeho přirozenou rovnováhu. Můj příběh si přečtěte zde >>